Dygestoria szkolne DPS I DPE

Dygestoria szkolne często nazywane są „prezentacyjnymi”. Rzeczywiście, ich ważną funkcją, oprócz ochrony operatora jest również zapewnienie wglądu do eksperymentu przeprowadzanego w dygestorium przez inne osoby. Odpowiednia konstrukcja jest tutaj szczególnie ważna. Zapewnienie mechanicznej przegrody przed często burzliwymi reakcjami ale również zapewnienie szerokiego pola obserwacji eksperymentu pozwoli w bezpieczny sposób przeprowadzić lekcję chemii czy prezentację ciekawego doświadczenia.

Należy jednak pamiętać, że jest to normalne, bezkompromisowe
i wykonane z materiałów najwyższej jakości,  dygestorium spełniające wymogi normy PN-EN 14175.

Seria DPS przeznaczona jest m.in. do szkół (przeszklenia boczne). Seria DPE to ekonomiczne dygestoria bez przeszkleń bocznych.

wyciąg, dygestorium szkolne
Dygestorium szkolne z kontrolerem przepływu powietrza PN-EN 14175

Alternatywnym rozwiązaniem są dygestoria panoramiczne, często wykonywane w wersji przejezdnej, tak by po skończonym eksperymencie można było inaczej zorganizować  pracownię.

dygestorium do pracowni chemicznej
Dygestorium szkolne panoramiczne, przejezdne

 

dygestorium szkolne, chemia
Dygestorium szkolne panoramiczne, przejezdne

Uczniowie i studenci nie muszą już po kolei zaglądać przez okienko boczne ale mają do dyspozycji panoramiczną ścianę tylną dygestorium prze którą widać dokładnie każdy szczegół. Frontowe okno pozostaje w całości do dyspozycji operatora/nauczyciela i zapewnia tak samo wysoką ochronę jak w innych dygestoriach.

dygestorium chemiczne, szkolne
Dygestorium panoramiczne 1200 mm

Dysponujemy również potencjałem projektowo – produkcyjnym pozwalającym na indywidualne rozwiązania (np. dygestoria lewo- lub prawostronnie przeszklone)

dygestorium chemiczne szkolne
Mała pracownia szkolna z dygestorium przejezdnym

 

meble laboratoryjne, dygestoria, stoły pod aparaturę, stoły wagowe