Stanowiska do mycia

Kolejnym, niezbędnym prawie w każdym laboratorium urządzeniem jest zlew. Stanowisko do mycia szkła, części urządzeń itp. często narażone jest na działanie agresywnych substancji. Materiały jakie stosujemy przy budowie takich stanowisk odrózniają je w znaczącym stopniu od zlewów ogólnego stosowania (domowe, gospodarcze).

stanowisko do mycia, zlewy
Zlewy laboratoryjne 400x400x300 mm

Z naszego doświadczenia wynika, że zlewy wykonane z żywic epoksydowych są wręcz idealnym rozwiązaniem. Ze względu na dużą różnorodność wymiarową pozwalają na odpowiednie dopasowanie wielkości do potrzeb użytkownika.

laboratory sink SIMMONS
Zlewy laboratoryjne 400x400x300 mm z żywicy epoksydowej

Zlewy ceramiczne mimo najwyższej odporności chemicznej i sporej mechanicznej są jednak rozwiązaniem o wiele droższym i oferującym dużo mniejsze możliwości aranżacyjne (tylko kilka dostępnych wielkości)

zlew ceramiczny
Zlew ceramiczny 400x400x300 mm
zlew ceramiczny laboratoryjny
stanowisko wyspowe ze zlewem, oczomyjką i ociekaczem kołkowym

W niektórych miejscach sprawdzają się również zlewy z blachy kwasoodpornej 314 (0H18N9). Należy jednak pamiętać, że nazwa stali „kwasoodpornej” może być tutaj myląca. Agresywne czynniki mogą trwale zniszczyć taką powierzchnię.

laboratrory ceramic sink
Ceramiczny zlew 400x400x300 mm z ociekaczem KARTELL

Wykonując dla Państwa ofertę zawsze ustalamy z Państwem specyfikę danego laboratorium. Dlatego praktycznie eliminujemy możliwość nieodpowiedniego wyboru materiału.

meble laboratoryjne, dygestoria, stoły pod aparaturę, stoły wagowe