Stoły laboratoryjne

Stoły stanowią podstawowe wyposażenie każdego laboratorium. Nasz system stołów opiera się na nowoczesnej idei stelaża typu C. Takie rozwiązanie pozwala na łatwe utrzymanie czystości w rejonie stołu laboratoryjnego i jednocześnie pozwala na swobodne przemieszczanie szafek podwieszanych lub przejezdnych w całej szerokości konstrukcji stołu.

zestaw laboratoryjny C kształny
Stół laboratoryjny środkowy

Rozbudowany system przystawek i nadstawek stanowi doskonałe miejsce gdzie można zlokalizować gniazda elektryczne, zawory gazowe, zawory wodne i oświetlenie.

stół laboratoryjny zblatem ceramicznym
stół wyspowy ze zlewami i nadstawką

Dzięki temu w znaczący sposób można uprościć projekty branżowe pozostawiając nam rozprowadzenie mediów w stołach laboratoryjnych.

Podwieszany system dystrybucji mediów – sterowany elektronicznie

Cecha ta jest bodaj najważniejsza, ponieważ stoły mogą występować w wersjach przyściennych jak i wyspowych. Zatem uzyskujemy możliwość doprowadzenia mediów prawie do każdego miejsca laboratorium bez kosztownych rozprowadzeń ściennych czy podłogowych, ograniczając się jedynie do zasilenia w wymagane media w obrębie danej jednostki meblowej.

stół laboratoryjny wyspowy
Zestaw laboratoryjny z nadstawką

Zasilanie stołów w media może odbywać się z góry lub z dołu.

Stół z blatem ceramicznym
Stół laboratoryjny wyspowy ze zlewami ceramicznymi

Ze względu na dużą różnorodność przyłączy (średnice, spadki kanalizacyjne itp.) proponujemy zwykle spotkania celem konsultacji rozmieszczenia mebli.

meble laboratoryjne, dygestoria, stoły pod aparaturę, stoły wagowe