NOWOCZESNA PRACOWNIA CHEMICZNA W SZKOLE

Pracownie chemiczne, biologiczne i fizyczne w szkołach  zapewniają dostęp do eksperymentu w procesie kształcenia. Jak ważny to proces nikogo nie trzeba przekonywać

Czy wystarczą do tego ławki szkolne, biurko nauczyciela i zlew? Nowoczesna pracownia ma zapewnić miejsce do przeprowadzenia eksperymentu, wygodne ławy szkolne dla uczniów oraz odpowiednio przygotowany system prezentacji. Jak zapewnić  wszystkie te cechy zapewniając maksymalne bezpieczeństwo dla uczniów tak by nauczyciel mógł przeprowadzić ciekawe eksperymenty i jednocześnie miał kontrolę nad uczniami? Jak dostosować zwykła salę lekcyjną do zmieniających się rodzajów eksperymentów tak by nauczyciel nie bał się ich przeprowadzać?

W odpowiedzi na powyższe pytania przygotowaliśmy system meblowy TROSKA który na nowo definiuje nowoczesną pracownię chemiczną, fizyczną i przyrodniczą. Uwzględnia on potrzeby uczniów, aspekty bezpieczeństwa a także umożliwia nauczycielom przeprowadzenie ciekawszych zajęć opartych na eksperymencie.

Meble w pracowni chemicznej

W założeniu jest to system umożliwiający dostęp do eksperymentu dla ucznia. Do tego celu służą niezależne stanowiska energetyczne oraz przestawne multi-funkcyjne biurka z odpornym chemicznie blatem z HPL.

Energiesaule
Stanowiska wodne i energetyczne ze zlewem ceramicznym.
biurko nauczyciela w pracowni chemicznej
Stół nauczyciela z blatem ceramicznym

Stanowiska te wyposażone są w gniazda elektryczne uruchamiane z poziomu stołu nauczyciela za pomocą stacyjki oraz zabezpieczone wyłącznikami awaryjnymi.

 

Dystrybucja gazu ziemnego lub LPG w pracowni chemicznej
System dystrybucji mediów w pracowni chemicznej TROSKA
zawór szkolny LPG
Bezpieczny zawór gazu ziemnego lub LPG wyposażony w szybkozłącza do podłączenia palnika.

Uzupełnieniem tych stanowisk jest system dostawy gazu ziemnego lub LPG umiejscowiony pod sufitem. Nauczyciel opuszcza składane elektrycznie ramiona wtedy kiedy jest to potrzebne. Złożone ramię jest niedostępne dla uczniów. Ramiona mogą być również wyposażone w gniazda elektryczne.

dygestoria szkolne
Pracownia chemiczna TROSKA
zlew ceramiczny
Zlew ceramiczny z oczomyjką

Kontrola nad dystrybucją gazu oraz energii do stołów uczniowskich odbywa się poprzez panel sterujący umieszczony przy stole nauczyciela.  Przy stole nauczycielskim znajduje się również większy zlew i stanowisko do mycia oczu (oczomyjka).

W pracowni znajdują się wentylowane szafy do przechowywania odczynników, dygestorium zgodne z PN-EN 14175 z czujnikiem przepływu powietrza lub/i dygestorium prezentacyjne w wersji stacjonarnej lub przejezdnej.

Dygestorium HPL 1200 mm z blatem ceramicznym seria DPS
dygestorium prezentacyjne
Dygestorium przejezdne szkolne

Funkcjonalne stoły są wyposażone w haczyki do plecaków oraz specjalne kosze na zeszyty i podręczniki podczas wykonywania ćwiczeń.

Kosz na zeszyty do ławki szkolnej

Uzupełnieniem naszej oferty jest nowoczesny system multimedialny.

Rzutnik multimedialny

Dla poprawienia bezpieczeństwa Pracownia wyposażona w system detekcji wycieku gazu.

Detektor gazu
sala fizyczna meble
Pracownia fizyczna z słupkami energetycznymi

meble laboratoryjne, dygestoria, stoły pod aparaturę, stoły wagowe